Problem z płodnością

problem-z-plodnosciaGdy jest nam potrzebna fachowa pomoc dotycząca radzenia sobie z problemem niepłodności, to warto rozważyć jedną z najczęstszych przyczyn, która odpowiada blisko 40% przyczyn niepłodności męskiej. Problemem zasadniczym są żylaki powrózka nasiennego, które poprzez utrudnienie odpływu krwi i podniesienie temperatury przyczyniają się do ograniczenia produkcji plemników. Epidemiologia zjawiska nie jest zaawansowana, a samo wykrycie tej zmiany jest bardzo proste.

Często u mężczyzn można dostrzec gołym okiem poszerzenie naczyń żylnych moszny, co może wskazywać na obecność żylaków powrózka nasiennego. Diagnostyką z wyboru jest oczywiście ultrasonografia, która pozwala uwidocznić poszerzone naczynia w obrębie powrózka nasiennego. Leczenie tego typu zmian nie jest skomplikowane – polega ono na chirurgicznym usunięciu poszerzonych naczyń. U ponad 80% osób zabieg jest w pełni skuteczny i usuwa żylaki całkowicie, u około 10% obserwuje się z kolei znaczącą poprawę płodności pomimo obecności żylaków. Jest to więc bardzo skuteczna i chętnie stosowana metoda lecznicza. Warto się tym wszystkim zainteresować i wybrać takie konkretne rozwiązania lecznicze. https://www.tourmedica.pl/blog/objawy-zylakow-powrozka-nasiennego/

W prosty sposób możemy przywrócić swoją płodność i poradzić sobie z niepowodzeniami rozrodczymi. Dolegliwość ta jest powszechna i można ją bardzo szybko usunąć. Wystarczy się jedynie odważyć i wybrać konkretne badania, które pomogą nam pokonać wszelkie trudności. Wybierzmy to już teraz i niczym się nie martwmy absolutnie. Czas postawić na konkretne rozwiązania lecznicze.

Comments are closed.

 • Osobliwości architektury – cudny domek na Kaszubach

  W ostatniej mojej podróży odkryłem niesamowite miejsce, małą wioskę Szymbark na Kaszubach. Czy wiecie, że mała wioska Szymbark na Kaszubach stała się atrakcją turystyczną? Przyciąga turystów z całego świata. Położona jest w atrakcyjniejszej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, czyli Szwajcarii Kaszubskiej. To tutaj znajduje się w niej cudny dom postawiony dosłownie na dachu. Zbudowany został on …Read More »
 • Ginekomastia i lipomastia – czy to jedno i to samo?

  Ginekomastia, lipomastia –to dwa zupełnie różne pojęcia, które często są ze sobą mylone, gdyż ich objawy wyglądają podobnie. Choroby te jednak mają zupełnie inne podłoże, a prawidłową diagnozę może postawić tylko lekarz, dlatego warto, mimo wstydu i skrępowania, zgłosić się na konsultację, aby przekonać się, czy kłopot z powiększeniem gruczołów piersiowych u mężczyzn nie niesie …Read More »
 • Wakacje za wielkie pieniądze

  Dysproporcje w cenach wycieczek okazują się być naprawdę duże. Do najdroższych zaliczane są bez wątpienia kurorty znajdujące się w Azji i Arabii, choć nie jest to reguła. Do bardzo drogich krajów wycieczkowych zaliczana jest także Holandia. Tak naprawdę ceny uzależnione są przede wszystkim od prestiżu miast. Dużo zapłacimy też decydując się na wyjazd do Chin …Read More »
 • Listopadowe wyjazdy turystyczne

  Różnego rodzaju wyjazdy turystyczne organizowane są zwłaszcza w lecie. Dzieje się tak dlatego, że lecie można liczyć na najlepszą pogodę i nie trzeba martwić się potrzebą noszenia przy sobie wielu ciepłych rzeczy i ochraniaczy przed zimnem. Trzeba jedynie czasami pamiętać o tym, że należy posiadać odpowiednie ochraniacze przed deszczem czy silnym wiatrem.Read More »