Problem z płodnością

problem-z-plodnosciaGdy jest nam potrzebna fachowa pomoc dotycząca radzenia sobie z problemem niepłodności, to warto rozważyć jedną z najczęstszych przyczyn, która odpowiada blisko 40% przyczyn niepłodności męskiej. Problemem zasadniczym są żylaki powrózka nasiennego, które poprzez utrudnienie odpływu krwi i podniesienie temperatury przyczyniają się do ograniczenia produkcji plemników. Epidemiologia zjawiska nie jest zaawansowana, a samo wykrycie tej zmiany jest bardzo proste.

Często u mężczyzn można dostrzec gołym okiem poszerzenie naczyń żylnych moszny, co może wskazywać na obecność żylaków powrózka nasiennego. Diagnostyką z wyboru jest oczywiście ultrasonografia, która pozwala uwidocznić poszerzone naczynia w obrębie powrózka nasiennego. Leczenie tego typu zmian nie jest skomplikowane – polega ono na chirurgicznym usunięciu poszerzonych naczyń. U ponad 80% osób zabieg jest w pełni skuteczny i usuwa żylaki całkowicie, u około 10% obserwuje się z kolei znaczącą poprawę płodności pomimo obecności żylaków. Jest to więc bardzo skuteczna i chętnie stosowana metoda lecznicza. Warto się tym wszystkim zainteresować i wybrać takie konkretne rozwiązania lecznicze. https://www.tourmedica.pl/blog/objawy-zylakow-powrozka-nasiennego/

W prosty sposób możemy przywrócić swoją płodność i poradzić sobie z niepowodzeniami rozrodczymi. Dolegliwość ta jest powszechna i można ją bardzo szybko usunąć. Wystarczy się jedynie odważyć i wybrać konkretne badania, które pomogą nam pokonać wszelkie trudności. Wybierzmy to już teraz i niczym się nie martwmy absolutnie. Czas postawić na konkretne rozwiązania lecznicze.

Comments are closed.

 • Dlaczego warto wcześniej rezerować wakacje ?

  Wakacje warto jest planować z pewnym wyprzedzeniem. Pozwala to przede wszystkim na zmniejszenie ryzyka, że w ostatniej chwili nie uda się zorganizować miejsc noclegowych przy organizowaniu wyjazdu we własnym zakresie. Z drugiej strony w przypadku firm turystycznych problemem może być brak możliwości znalezienia korzystnych cen.Read More »
 • Dystrybutory wody – co warto wiedzieć?

  Jeżeli mamy wieloosobową rodzinę i chcemy na bieżąco zapewnić domownikom dostęp do świeżej, zdrowej i smacznej wody, lepiej zrezygnować z przysłowiowej „kranówki” na rzecz dużo lepszej jakościowo wody z dystrybutora. Z tego typu rozwiązania korzysta się obecnie nie tylko w firmach, ale również w prywatnych domach, przy czym zarówno woda dla firm, jak i do …Read More »
 • Inna turystyka

  Uważny obserwator świata zauważy, że turystyka ewoluuje. Współczesny turysta niekoniecznie spaceruje po góra, czy zażywa morskich kąpieli lub zwiedza zamki i muzea. Potrzeby podróżników są zróżnicowane. Podróże mogą być okazją do nietypowych zakupów, czy całotygodniowego imprezowania. Można równie dobrze chodzić po sklepach należących do znanych projektantów mody lub spędzić cały czas w modnych klubach. Potrzeba …Read More »
 • Inspiracje z marketów budowlanych

  Wykończenie domu to dla wielu osób duże wyzwanie, zwłaszcza, jeśli nie mają w tym kierunku dużej wiedzy, umiejętności, czy pomysłu, za co się zabrać, aby wykreować wnętrza marzeń. Pomocne może być odwiedzenie sklepu budowlanego, w którym znajdziemy zarówno niezbędny sprzęt, materiały, jak i inspiracje.Read More »