Suplement diety z magnezem – wybieraj mądrze

O niedoborach magnezu w organizmie może świadczyć kilka objawów. Do najbardziej zauważalnych należą z pewnością skurcze mięśni, ale o brakach świadczy także ciągłe uczucie rozdrażnienia, złe samopoczucie, bezsenność, czy kłopoty z koncentracją. Warto wiedzieć, że są na nie narażone przede wszystkim osoby wykonujące stresującą pracę, a także intensywnie ćwiczące i kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wypłukiwaniu magnezu sprzyja także częste spożywanie kawy, herbaty i alkoholu, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz leków o działaniu przeczyszczającym i moczopędnym.

W takiej sytuacji przyjmowanie tego ważnego makroelementu z pożywieniem może nie wystarczać, a wtedy konieczne jest sięgnięcie po suplementy. Wybór środka mającego na celu uzupełnienie codziennej diety o wartościowe dla zdrowia składniki nie może być jednak przypadkowy. Niektóre związki, jak np. węglan magnezu są przyswajalne przez organizm nieco słabiej.

Skuteczniejszy więc będzie preparat zwierający mleczan magnezu (https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-max). Dlaczego jest to tak ważne? Niedobory tego pierwiastka powodują szereg przykrych dolegliwości, a w przypadku kobiet w ciąży mogą być niebezpieczne, bo zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu.

Dlatego też tak istotne jest stosowanie środków, które zapewnią przyswajalność magnezu na odpowiednio wysokim poziomie. Warto sięgnąć po suplement z zawartością witaminy B6, która dodatkowo sprzyja lepszemu wchłanianiu tego pierwiastka do organizmu – pamiętajmy o tym podczas wizyty w aptece.

Comments are closed.

 • Wzrost turystyki

  W ostatnim czasie można zauważyć, że wielu ludzi wybiera się na studia na turystykę. Kierunek ten jest coraz bardziej popularny. Jedni wybierają go z tego względu, bo ich to interesuje, inni, bo studia nie są zbyt trudne. Także jest małe oblężenia. Na takim kierunku można dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy. Kolejno organizowane są bardzo ciekawe …Read More »
 • Miesięcznik podróże

  Miesięcznik podróże to praktyczny poradnik dla wszystkich kochających wycieczki oraz ciekawych świata. Z niego też możemy dowiedzieć się jakie są najładniejsze i najczęściej wybierane miejsca na spędzenie wolnego czasu. Opisuje on kulturę, obyczaje, poleca ciekawe, oryginalne przysmaki jak i również zawiera działy o modzie, oraz urodzie. Przydatny w planowaniu poszczególnych tras pokonywanych czy to samochodem, …Read More »
 • Wielka rola tradycji.

  Turystyka i tradycja to połączenie, które zazwyczaj kojarzy się z zwiedzaniem skansenów i muzeum. Zwiedzanie wymienionych miejsc jest jednym z elementów poszukiwania tradycji. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt – mianowicie pokazy tradycyjnego rzemiosła, stylu życia mieszkańców, czy też turnieje rycerskie. W Polsce, jak i w wielu innych regionach Europy władze lokalne stawiają na …Read More »
 • Oferta hotele Sandomierz

  Sandomierz oferuje wysokiej klasy hotele jak i tej niższej, warto zapoznać się z przykładami ofert. Hotel ‘Basztowy’ 3-gwiazdkowy, położony w centrum oferuje: basen, saunę, centrum biznesowe, internet bezprzewodowy. Pokoje wyposażone są w TV, telewizja kablowa, łazienkę i mini bar. Opinią gości jest to dobry hotel z miłą obsługą, świetną lokalizacją. Cena za dobę wynosi około …Read More »