Suplement diety z magnezem – wybieraj mądrze

O niedoborach magnezu w organizmie może świadczyć kilka objawów. Do najbardziej zauważalnych należą z pewnością skurcze mięśni, ale o brakach świadczy także ciągłe uczucie rozdrażnienia, złe samopoczucie, bezsenność, czy kłopoty z koncentracją. Warto wiedzieć, że są na nie narażone przede wszystkim osoby wykonujące stresującą pracę, a także intensywnie ćwiczące i kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wypłukiwaniu magnezu sprzyja także częste spożywanie kawy, herbaty i alkoholu, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz leków o działaniu przeczyszczającym i moczopędnym.

W takiej sytuacji przyjmowanie tego ważnego makroelementu z pożywieniem może nie wystarczać, a wtedy konieczne jest sięgnięcie po suplementy. Wybór środka mającego na celu uzupełnienie codziennej diety o wartościowe dla zdrowia składniki nie może być jednak przypadkowy. Niektóre związki, jak np. węglan magnezu są przyswajalne przez organizm nieco słabiej.

Skuteczniejszy więc będzie preparat zwierający mleczan magnezu (https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-max). Dlaczego jest to tak ważne? Niedobory tego pierwiastka powodują szereg przykrych dolegliwości, a w przypadku kobiet w ciąży mogą być niebezpieczne, bo zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu.

Dlatego też tak istotne jest stosowanie środków, które zapewnią przyswajalność magnezu na odpowiednio wysokim poziomie. Warto sięgnąć po suplement z zawartością witaminy B6, która dodatkowo sprzyja lepszemu wchłanianiu tego pierwiastka do organizmu – pamiętajmy o tym podczas wizyty w aptece.

Comments are closed.

 • Podróż do Islandii

  Podróże pozwalają zapewnić się z wyjątkowymi miejscami na kuli ziemskiej. Do takich miejsc można zaliczyć wulkaniczną wyspę Islandię, która pozwala na zobaczenie wyjątkowych krajobrazów, które trudno znaleźć w innych miejscach w Europie. Jednocześnie Islandia jest wyspą specyficzną. Po pierwsze jest do wyspa, która ma bardzo mało mieszkańców. Jest to wyspa, która jest jednym państwem.Read More »
 • Wakacje nad morzem

  Niejedna osoba twierdzi, że nie ma to jak Bałtyk. Owszem jest coś 2wyjatkowego nad naszym polskim morzem, czego nie ma w innych krajach. Przede wszystkim las iglasty, który z reguły znajduje się przed każdą plażą. Dzięki temu jest wyjątkowy zapach, który kojarzyć się może z polskim morzem. Poza tym mamy piękne piaszczyste plaże. Także, dlatego …Read More »
 • Bezpieczne podpaski dla kobiet

  Środki higieniczne dla kobiet są powszechnie dostępne w sprzedaży. Dzieje się tak dlatego, że kobiety w sposób cykliczny muszą kupować dla siebie podpaski. Poza tym lubią one zakładać bardzo różne podpaski, dlatego produkcja podpasek odbywa się na masową skalę, a do sprzedaży trafiają bardzo różne podpaski, które mogą odpowiadać kobietom w każdym wieku. Trzeba przyznać, …Read More »
 • Podróżowanie dla ludzi

  Dla wielu osób podróżowanie jest bardzo ważną częścią życia. Dzięki temu można lepiej poznać otaczający nas świat. Na obrazkach nie zobaczymy ludzi różnych kultur, nie porozmawiamy z nimi, jak żyją jak się zachowują. Bowiem jak mówią, co kraj to obyczaj. Zawsze może nas coś nowego zaskoczyć. Zatem w branży turystycznej tak wiele się dzieje. Tym …Read More »