Suplement diety z magnezem – wybieraj mądrze

O niedoborach magnezu w organizmie może świadczyć kilka objawów. Do najbardziej zauważalnych należą z pewnością skurcze mięśni, ale o brakach świadczy także ciągłe uczucie rozdrażnienia, złe samopoczucie, bezsenność, czy kłopoty z koncentracją. Warto wiedzieć, że są na nie narażone przede wszystkim osoby wykonujące stresującą pracę, a także intensywnie ćwiczące i kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wypłukiwaniu magnezu sprzyja także częste spożywanie kawy, herbaty i alkoholu, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz leków o działaniu przeczyszczającym i moczopędnym.

W takiej sytuacji przyjmowanie tego ważnego makroelementu z pożywieniem może nie wystarczać, a wtedy konieczne jest sięgnięcie po suplementy. Wybór środka mającego na celu uzupełnienie codziennej diety o wartościowe dla zdrowia składniki nie może być jednak przypadkowy. Niektóre związki, jak np. węglan magnezu są przyswajalne przez organizm nieco słabiej.

Skuteczniejszy więc będzie preparat zwierający mleczan magnezu (https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-max). Dlaczego jest to tak ważne? Niedobory tego pierwiastka powodują szereg przykrych dolegliwości, a w przypadku kobiet w ciąży mogą być niebezpieczne, bo zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu.

Dlatego też tak istotne jest stosowanie środków, które zapewnią przyswajalność magnezu na odpowiednio wysokim poziomie. Warto sięgnąć po suplement z zawartością witaminy B6, która dodatkowo sprzyja lepszemu wchłanianiu tego pierwiastka do organizmu – pamiętajmy o tym podczas wizyty w aptece.

Comments are closed.

 • Hotele Sandomierz

  Sandomierz jest miastem położonym nad Wisłą, zwane ‘małym Rzymem’. Miasto jest doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy chcą wypocząć, poznać piękno i historię południowo-wschodniej Polski. Sandomierz oferuje hotele znajdujące się w centrum miasta jak i w okolicach z dojazdem. Większość hoteli oferują oferty specjalne takie jak: ferie, Walentynki, pakiet biznes, czy też tylko dla dwojga. Szukając …Read More »
 • Europejskie atrakcje

  Turystyka to nastawienie na poznanie najbliższej okolicy i świata. Jest to poznanie zgodne z naszymi potrzebami, a niewymuszone przez okoliczności czy instytucje. Podróżowanie to życiowa pasja, której możemy poświęcić wiele czasu, a nawet na niej zarobić, np: opisując swoje doświadczenia. Europa ze względu na swoją historię i zróżnicowanie geograficzne jest ciągle celem turystów. Kontynent łączy …Read More »
 • Wynajem lawety bywa koniecznością

  Wraz ze wzrostem liczby aut, jakie poruszają się po drogach, rośnie także zaplecze usług, które są związane z obsługą kierowców. Dzisiaj nikogo nie dziwią już gęsto porozstawiane stacje benzynowe, na których można nie tylko szybko i bez problemu zatankować samochód, ale często również zjeść coś ciepłego, napić się kawy czy kupić na drogę drobne przekąski. …Read More »
 • Podróżne w różnym celu

  Nie ma takiej osoby, która nigdy się nie przemieściła z miejsca zamieszkania. Bowiem ludzie musza podróżować w różnych celach. Jedni to robią, bo to bardzo lubią inni, bo chcą odwiedzić swoją najbliższą rodzinę. Wówczas trzeba się udać w inne miejsce niż się mieszka. Także to jest podróżowanie. Niektórzy muszą przebyć wiele kilometrów, aby móc udać …Read More »