Suplement diety z magnezem – wybieraj mądrze

O niedoborach magnezu w organizmie może świadczyć kilka objawów. Do najbardziej zauważalnych należą z pewnością skurcze mięśni, ale o brakach świadczy także ciągłe uczucie rozdrażnienia, złe samopoczucie, bezsenność, czy kłopoty z koncentracją. Warto wiedzieć, że są na nie narażone przede wszystkim osoby wykonujące stresującą pracę, a także intensywnie ćwiczące i kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wypłukiwaniu magnezu sprzyja także częste spożywanie kawy, herbaty i alkoholu, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz leków o działaniu przeczyszczającym i moczopędnym.

W takiej sytuacji przyjmowanie tego ważnego makroelementu z pożywieniem może nie wystarczać, a wtedy konieczne jest sięgnięcie po suplementy. Wybór środka mającego na celu uzupełnienie codziennej diety o wartościowe dla zdrowia składniki nie może być jednak przypadkowy. Niektóre związki, jak np. węglan magnezu są przyswajalne przez organizm nieco słabiej.

Skuteczniejszy więc będzie preparat zwierający mleczan magnezu (https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-max). Dlaczego jest to tak ważne? Niedobory tego pierwiastka powodują szereg przykrych dolegliwości, a w przypadku kobiet w ciąży mogą być niebezpieczne, bo zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu.

Dlatego też tak istotne jest stosowanie środków, które zapewnią przyswajalność magnezu na odpowiednio wysokim poziomie. Warto sięgnąć po suplement z zawartością witaminy B6, która dodatkowo sprzyja lepszemu wchłanianiu tego pierwiastka do organizmu – pamiętajmy o tym podczas wizyty w aptece.

Comments are closed.

 • Podróż do Islandii

  Podróże pozwalają zapewnić się z wyjątkowymi miejscami na kuli ziemskiej. Do takich miejsc można zaliczyć wulkaniczną wyspę Islandię, która pozwala na zobaczenie wyjątkowych krajobrazów, które trudno znaleźć w innych miejscach w Europie. Jednocześnie Islandia jest wyspą specyficzną. Po pierwsze jest do wyspa, która ma bardzo mało mieszkańców. Jest to wyspa, która jest jednym państwem.Read More »
 • Mazowsza nigdy dość

  Mazowsze to miejsce w Polsce, które na pewno nam się nie znudzi. Po co jechać w odległe miejsca, skoro w Polsce jesteśmy w stanie znaleźć to czego oczekujemy. Jest tylko jeden prosty warunek musimy się sami co do tego przekonać. Zabytki w tej okolicy to między innymi bardzo stara położona blisko Warszawy twierdza Modlin, która …Read More »
 • Problem z płodnością

  Gdy jest nam potrzebna fachowa pomoc dotycząca radzenia sobie z problemem niepłodności, to warto rozważyć jedną z najczęstszych przyczyn, która odpowiada blisko 40% przyczyn niepłodności męskiej. Problemem zasadniczym są żylaki powrózka nasiennego, które poprzez utrudnienie odpływu krwi i podniesienie temperatury przyczyniają się do ograniczenia produkcji plemników. Epidemiologia zjawiska nie jest zaawansowana, a samo wykrycie tej …Read More »
 • Oferta hotele Sandomierz

  Sandomierz oferuje wysokiej klasy hotele jak i tej niższej, warto zapoznać się z przykładami ofert. Hotel ‘Basztowy’ 3-gwiazdkowy, położony w centrum oferuje: basen, saunę, centrum biznesowe, internet bezprzewodowy. Pokoje wyposażone są w TV, telewizja kablowa, łazienkę i mini bar. Opinią gości jest to dobry hotel z miłą obsługą, świetną lokalizacją. Cena za dobę wynosi około …Read More »